Girişimcilere Özel Yepyeni Bir
Bankacılık Anlayışı

TEB GİRİŞİM BANKACILIĞI

Projelerini hayata geçirmek isteyen girişimcilere, TEB Girişim Bankacılığı
çatısı altında Girişim Bankacılığı Paketi, TEB Girişim Evi ve
TEB Kuluçka Merkezi ile destek veriyoruz.

Yazılım, bilişim veya e-business alanında yüksek katma değerli
iş fikrim var diyorsan TEB Kuluçka Merkezi'nde sen de yerini al,
projeni ilerletme fırsatı yakala!

TEB GİRİŞİM BANKACILIĞI

Girişimcilere Özel Yepyeni Bir
Bankacılık Anlayışı

Hemen Başvur TEB Girişim Bankacılığı İletişim Formu

LET’S UP Eğitim Programı İçeriği

TEB Girişim Evi Danışmanları’nın özel olarak oluşturduğu bir eğitim ve uygulama programı olan LET’S UP 4 ana modülden oluşmaktadır.

1 - Kişisel Gelişim Eğitimleri

Toplamda 3 günden oluşacak bu eğitim modülünde girişimci adaylarının, girişimcilik yönleri ile yönetsel becerileri analiz edilecek ve geliştirilecektir. 3 günlük programın 1. günü “Girişimcilik Kampı” 2. ve 3. günü ise “Yönetsel Becerileri Geliştirme Eğitimi”dir.

2 - Sınıf Eğitimleri

“Yeni Ekonomide Girişimci Olmak ve Türkiye Girişimcilik Ekosistemi, İş Kurma Süreci Workshop’ları, İş Modeli Kanvası Eğitimi, İş Modeli Doğrulama Workshop’ları, İş Planı Eğitimi, Finansmana Erişim-Yatırımcı ve Müşteri ile Temas” konularında toplamda 6 gün sürecek sınıf içi eğitimler gerçekleştirilecektir.

3 - Saha İş Başı Eğitimleri

Bu modülde öğrenciler ile iş dünyasının önde gelen profesyonelleri ve girişimcileri bir araya getirilecek, böylece öğrenciler teorikte aldıkları eğitimleri pratik iş dünyası bilgisi ile birleştirerek kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaktır. Sınıf içi eğitimler sonrasında gerçekleştirilecek bu görüşmelerde öğrenciler, profesyonel ve başarılı girişimcilerin yanında 1’er gün geçirecektir.

4 - Proje Geliştirme

Öğrencilerin bu modüle kadar almış oldukları sınıf içi ve saha / iş başı eğitimlerle elde ettikleri bilgi, beceri ve deneyimleriyle projelerinin iş modelini oluşturmaları sağlanacaktır. Bu doğrultuda öğrencilerden projeleri / iş fikirleri adına İş Modeli Kanvasları’nı “İş Modeli Kanvası Workshop”larına kadar hazırlamaları beklenmektedir.

Süre bitiminde İş Modeli Kanvasları’nın değerlendirilmesi ve geliştirilmesi için öğrenciler 10’ar kişilik 3’er grup olarak “İş Modeli Kanvası Geliştirme Workshop”larına alınacaktır. Workshop’ta öğrencilere ödevler verilecek, ortaya çıkan sonuçları sahada test etmeleri istenecektir. Test sonuçlarına göre yeniden iş modeli tasarlanacak ve son haline getirilecektir.

Final / Demo Day

Bu aşamada öğrenciler, hazırlamış oldukları İş Modeli Kanvasları’nı jüriye 10 dakikalık sunumlar şeklinde sunacaktır. Final Demo Day’de sunum yapacak 10 öğrenci, eğitime katılan 30 öğrenci içerisinden seçilecektir. Final Demo Day kapsamında programı en başarılı şekilde tamamlayan ve Yarı Final jüri değerlendirmesi sonrasında belirlenmiş olan 10 öğrenci, Demo Day’de sunum yapacaktır.

Böylece iş fikirlerini Demo Day’e katılım sağlayacak melek yatırımcılara, iş adamlarına ve ekosistemin önemli oyuncularına tanıtma şansı elde edecektir.

LET’S UP Programı Üniversiteli Girişimcilere Ne Kazandırır?

Amerika Silikon Vadisi Ziyareti

Programı başarıyla tamamlamış üniversiteli girişimciler, belirli bir kontenjan dahilinde seçilerek ABD Silikon Vadisi TEB Girişim Evi Noktası’na gönderilecek. Öğrenciler, 1 hafta süreyle çeşitli eğitim programlarına ve ABD’de network oluşturmak için tanışma toplantılarına katılma fırsatı bulacak.

Teknolojik Altyapı Desteği

Microsoft BizSpark Plus ile girişimciler 3 yıl boyunca, Microsoft’un uygulama geliştirme platformu olan Visual Studio ve pek çok Microsoft teknolojisini ücretsiz kullanım hakkına sahip olabilecek ve Microsoft Azure Bulut Platformu’nu aylık 10.000 USD, yıllık toplam 120.000 USD’ye kadar ücretsiz kullanabilecektir.

Detaylı bilgi için:   TEB Girişim Evi           0216 547 1535 – 24 – 05     |       tebgirisimbankaciligi@teb.com.tr     |      teblegirisim     |       @teblegirisim

KOBİ dünyasındaki yenilikler ve gelişmelerle ilgili düzenli olarak bilgi almak ister misiniz?

×