Şebnem Kalaycı
Finansman Yönetimi Uzmanı
Soru Arşivi

KOBİ’lerin ve girişimcilerin rekabette ayakta kalabilmeleri, büyüyebilmeleri adına günün koşullarına ve dünyadaki gelişmelere göre kendilerini yenilemelerinin ve geliştirmelerinin şart olduğuna inanan TEB KOBİ Danışmanları, TEB şubelerinde hizmet veren portföylerin ‘İş Yönetimi Danışmanlığı’ ehliyeti kazanmış temsilcileridir.

TEB KOBİ Bankacılığı’nın Girişim Eğitim Danışmanlık Merkezi, Türkiye'nin en saygın üniversitelerinden biri olan TOBB-Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen özel eğitim programını tamamlayan seçilmiş şube müşteri temsilcileri, bir master programı niteliği taşıyan 2 yıllık eğitimle sırasıyla KOBİ Rehberliği ve KOBİ Uzmanlığı basamaklarını da geçerek birer ‘KOBİ Danışmanı’na dönüşür. TEB KOBİ Danışmanları, onlara ‘İş Yönetim Danışmanlığı’ bakış açısı kazandıran eğitim süreci sonunda müşterilerini sadece finansman yönüyle değil, aynı zamanda Üretim Yönetimi, Organizasyonel Yapılanma, Pazarlama Faaliyetleri ve İnsan Kaynakları Yönetimi açısından da değerlendirebilecek yetkinliğe ulaşır.

TEB KOBİ Danışmanları, KOBİ’lerin sadece finansal ihtiyaçlarına çözüm bulmaya odaklanmaz, KOBİ’lerin büyümeleri yolunda ihtiyaç duydukları yönlendirmeleri, sahip oldukları ‘stratejik bilgi’ ile yapar. TEB KOBİ Danışmanları, KOBİ’lerin bilgiye ulaşmakta yaşadığı güçlükler göz önünde bulundurulduğunda finansmanı sağlamak kadar, bu finansmanın doğru kullanımı için KOBİ’lere yol göstermenin de ne kadar önemli olduğunu bilir. KOBİ Danışmanlığı kapsamında sorumlu olduğu KOBİ’leri pazarlamadan satışa, üretimden planlamaya her yönüyle analiz eder; işletmelere uygun çözüm önerileri geliştirir ve bu önerileri kapsamlı bir rapor halinde sunar.

TEB KOBİ Danışmanları, gerek aldıkları eğitimin özelliği gerekse işletmelere sundukları kapsamlı hizmetle sahip oldukları finans yetkinliği ile piyasadaki benzerlerinden farklılaşırlar. Bu sayfada sizlerin sorularını yanıtlayan Finansman Yönetimi Uzmanı Şebnem Kalaycı, TEB KOBİ Danışmanlığı eğitimini 2008 yılında tamamlayarak, ihtiyacı olan KOBİ’lerimize 5 yıldır Finansman Yönetimi konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

KOBİ dünyasındaki yenilikler ve gelişmelerle ilgili düzenli olarak bilgi almak ister misiniz?

×